תכנון גינה

06.09.16

:שתף עם החברים שלך

  • Sep.6.2016
צילום :

תכנון גינה מתחיל בתכנון נכון של צנרת הבית והכנת תשתיות לצנרת לפני מילוי הקרקע באדמת מילוי ואדמה גננית הקפדה על תשתיות נכונות והמתאימות לצרכי הגינה המתוכננת ועל איזורים בגינה בהם נרצה לשתול עצים וצמחים תחסוך לנו הרבה עלויות.

חשוב להתאים את הגינה לסגנון ועיצוב הבית ולצרכי דיירי הבית, כמובן שעזרה מבעל מקצוע בתחום תחסוך לנו הרבה זמן וכסף אך אנו צריכים לחשוב היטב איזה סגנון גינה אנו מעוניינים איך אנו משלבים צמחים עצים וצמחיה  מתאימה ותאורה נכונה,עד איזו רמת תחזוקה אנו מעוניינים על מנת שנוכל לתחזק אותה באופן שמתאים ליכולות שלנו.    

לאחר ש “הקונספט” מונח לנו בראש מכאן יותר נוח ומומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום אם גננים בעלי ניסיון ואם  אדריכלים ועיצוב נוי.

תכנון נכון להשקיה ונקודות צנרת ימנעו מאיתנו בזבוז מים משמעותי יכול להגיע לחיסכון משמעותי בין 30%-40% מצריכת המים כמו גם גדילה מהירה ונכונה של הצמחיה. דגש חשוב אופן ההשקיה טפטוף או ממטרה לכן חשוב להתאים טת אופן ההשקיה לצמחיה כך נשמור עליה ונקבל מראה נכון.

חיסכון לטווח ארוך ברכישת הצמחים חדשים כאשר מתכננים שתילה מתכננים את סוגי הצמחיה על מנת שיחיו “בשלום” מרווחים נכונים על מנת שיצמחו נכון ולאפשר בעתיד גיזום נכון.

 חשוב! רבים דוחים את הגינה “לסוף” אך חשוב יותר מכל לתכנן את מערכת ההשקיה.