עיצוב דרך אומנות

01.01.17

:שתף עם החברים שלך

שי יוסף Coat of many colors-oil on canvas
  • Jan.1.2017
צילום : www.shaiyossef.com

טרנד שקט בתחום עיצוב והלבשת הבית ולכאורה “לא נגיש” אלא למי שהפרוטה מצויה בידו הוא עולם האומנות, אומנם נשאר שרידים בבתים ספורים אך פעם כשהיינו נכנסים לסלון בית היינו מוצאים על קיר הסלון את התמונה המפורסמת של “הילד הבוכה” של ברגולין או בתמונות יותר עדכניות עם השנים של “הילדה האפגנית” עם העיניים המהממות, כיום מגוון האפשרויות שעומדות לפנינו רחבות ומצויות ברחבי הרשת, בגלריות, בחנויות קונספט.

לא מעט מעצבים ואדריכלים מעודדים לקוחות שלהם לרכוש יצירות אומנות לחללי הבית אשר יוצרות רושם יוקרתי איכותי ובעל טעם טוב אין ספק באשר לתחושה שיצירת אומנות בעלת נוכחות גורמת לבאי הבית.

באשר לבחירת היצירה עם ההיצע הקיים היום ומגוון הסגנונות של כל אמן ואמן ניתן להתאים לסגנון הבית ולטעם האישי של כל אחד, לעיתים ישנם שבוחרים יצירות על פי הערך הכלכלי שיווצר בעתיד למרות שאינן מתאימות לנושא העיצוב וחבל כי מפספסים את המטרה.

דגש חשוב מומלץ לרכוש יצירה שכן אנו מתחברים אליה בשפת העיצוב של הבית ונהנים לצפות בה כיוון שבסך הכללי אנו “חיים איתה” בבית, בכדי לקבל את ההתאמה המירבית התאימו לגווני הבית (צבעים) אנחנו נתחיל מצבע הקירות ונחליט האם אנחנו מעוניינים להבליט את היצירה ולתת לה דגש, נבחר יצירה בעלת גוונים דומיננטים בשילוב של מידות נכונות, ניתן להתאים גם לסגנון הריהוט אך אין “חובה” מומלץ לתת ליצירה את האמירה שלה ולא ליצור מראה תבניתי לבית שהכל מותאם, המיקום כמובן צריך להיות מרכזי בדרך כלל זה סלון הבית שהוא מרכז הבית הן לדיירי הבית והן לאורחי הבית.

באשר למחירים כמו שציינו בתחילה כיום ניתן לרכוש יצירות מקור בעשרות אתרים מכל רחבי העולם ובמגוון מחירים זולים ויקרים ניתן לרכוש מגלריות מקומיות, או מאתרי סחר באומנות כגון:  zatista.com  או  etsy.com  מתערוכות, מכרזים אינטרנטים, ולעיתים עזבונות. המחיר נקבע בהתאם לאמן וליצירה ככל שהאמן ותיק מפורסם ובעל שם בתחומו ערך היצירהה גבוה במיוחד אבל לא בהכרח צייר מפורסם יצירתו עונה על הדרישות שלנו או יפה בעינינו ישנם אמנים צעירים ומוכשרים שמחיריהם סבירים וברי השגה ואין תחושה יותר מענגת מיצירת מקור בבית שלנו תלויה על הקיר.

ישנה עוד אופציה זולה בדמות ליטוגרפיה הדפס של הציור המקורי חתום בידי האמן וממוספר לרוב זו דרך ליהנות מיצירת אומנות יקרה בביתנו ללא עלות יקרה.

כאשר אנו באים לרכוש יצירה דרך הרשת חשוב לבדוק על האמן מרכיבי היצירה איך היא נשלחת חתימה של האמן על היצירה התחייבות האמן.

ישנם בישראל עשרות אמנים מוכשרים ויצירתים ואנו ב”קונים בונים” נביא לכם מפעם לפעם אמנים נבחרים. 

ציור: Coat of many colors-oil on canvas שם האמן: shai yossef

| : צילום
www.homix.co.il